Conference starts in:

Use FRUCT discount code at booking.com

Find a new job

You are here

Nuorten suomen ja sen sukukielten tutkijoiden tai tutkijoiksi aikovien opiskelijoiden apuraha

Rahoitushaun nimi:

Nuorten suomen ja sen sukukielten tutkijoiden tai tutkijoiksi aikovien opiskelijoiden apuraha

Rahoittaja:

Suomalais-Ugrilainen Seura

Rahoittajan kotisivut:

www.sgr.fi

Hakuajan aloituspäivämäärä:

Hakuajan päättymispäivämäärä:


Erityisehdot

Apuraha jaetaan Minette ja Otto Donnerin, Mikko Korhosen, Julius Markin ja lahjoittajien rahaston tuotosta. Suomalais-Ugrilaisen Seuran päämääriin liittyviin hankkeisiin tarkoitetun nuorten tutkijoiden apurahan suuruuden päättää johtokunta vuosittain.

Hakumenettely

Vapaamuotoiset kirjalliset hakemukset, joihin tulee liittää tutkimussuunnitelma, CV, selvitys suoritetuista opinnoista sekä mahdolliset suositukset, pyydetään osoittamaan Suomalais-Ugrilaisen Seuran johtokunnalle. Lisätietoa: http://www.sgr.fi/seura/apuraha.html

Yhteystiedot

S-posti: sihteeri(at)sgr.fi

Call opens: 
Thursday, March 1, 2018
Deadline: 
Monday, April 30, 2018